Přehled aplikací Google

Stručný přehled aplikací které fungují pod hlavičkou Google.

Google Disk

Cloudové úložiště poskytující základní prostor 15 GB pro vaše data. Přístup přes webové rozhraní či aplikaci. Disk zastřešuje další služby jako Dokumenty, Tabulky a Formuláře.

 

Google Dokumenty

Základní stavební kámen Google Disku. Dokumenty umožňují vytvářet formátované texty, které je možné sdílet, stahovat, exportovat do různých formátů.

 

Google Tabulky

Aplikace podobná Microsoft Excel je defacto tabulkový procesor. Nechybí složité matematické funkce, vlastní podmíněné formátování ani sdílení.

 

Google Formuláře

Jistě jste někdy potřebovali vyplnit dotazník od většího počtu lidí. Pomocí aplikace Formuláře je možné vytvořit robustní formuláře. Ve spojení s Tabulkami může tvořit jedinečný nástroj pro analýzu a statistiku.

 

Google Photos

Umožňuje ukládání, zálohování, třídění a katalogizování fotografií. K dispozici je neomezená disková kapacita, jediným omezením je rozlišení fotografie – maximální hodnoty jsou 16 megapixelů a 1080p, což je na fotografie z mobilu/tabletu dostatečně slušné číslo.

 

Google Kalendář

Propracovaný kalendář nabízí nespočet možností pro plánování pracovního týdne. Mobilní aplikace pro Android je samozřejmostí.