Novinky z Google I/O 2015

Včera představil Google seznam novinek na již tradiční konferenci Google I/O. Mezi hlavní novinky patří Google Photos, offline mapy a Cardboard.

 

Google Photos

Nová služba pro zálohu a ukládání fotografií. Nabízí pokročilou (inteligentní) správu uložených dat – třídění do kategorií podle data, místa, lidí na fotce. Vše probíhá plně automaticky. Předností této služby je, že můžete uložit neomezené množství fotografií zdarma (neomezené do limitu 16MP a 1080p, což je na fotky z mobilu více než slušné). K dispozici je webové rozhraní a nativní aplikace pro Android a dokonce i pro iOS.

Aplikace byla uvedena do provozu hned v den konání konference.

https://photos.google.com/

 

Offline Mapy

Dlouho očekávaná funkce – Google Mapy stažené offline budou konečně umožňovat navigaci i bez připojení k internetu a to včetně hlasové navigace.

Dostupnost této funkce nebyla konkrétně upřesněna – ‘later this year’.

 

Android M a změna oprávnění aplikací

Během konference jste si mohli všimnout představení obrovské novinky která se dotýká bezpečnosti dat na našich mobilních zařízeních. Nová verze operačního systému Android (Android M) kompletně mění systém oprávnění. Nová verze se již nebude ptát na oprávnění při instalaci/aktualizaci aplikace, nýbrž k dotazu dojde až ve chvíli, kdy si aplikace daná povolení vyžádá.

 

Cardboard

Cardboard je již rok známý projekt, nyní se však stává plnohodnotným produktem. Máme novou verzi aplikace, stovky dostupných aplikací. Dále byl oznámen projekt Expeditions pro školy.

 

Jump, Android Studio 1.3, USB type C,…

Podrobnější informace o novinkách je dobré získat přímo ze záznamu konference.

Podělte se o informaceShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*