Jak poslat velký soubor pomocí Google Disku

Cloudové úložiště Google Disk je užitečné v mnoha ohledech. Nemusí sloužit pouze k organizaci osobních souborů a úpravám dokumentů. Lze jej totiž použít také jako místo pro uložení a bezpečné předání citlivých dat přes internet. Díky propracovanému systému oprávnění a vysoké bezpečnosti můžete pohodlně sdílet soukromé fotografie, faktury a další soubory, které se nesmí dostat na veřejnost. V základu nabízí Gdisk 15 gigabajtů prostoru – pokud je velikost nedostačující, lze zvýšit na 100 gigabajtů za 2 dolary měsíčně. Což je dobrá cena za vysoké bezpečí uložených souborů.

 

Jak tedy sdílet velký soubor pomocí Google Disku?

 1. Otevřete webové rozhraní Google disku (https://drive.google.com)
 2. Pro udržení pořádku a přehlednosti je dobré vytvořit strukturu podsložek, která bude jasně popisovat, že obsahuje sdílené soubory. V domovském adresáři vytvořte složku “Shared” a v ní podsložku “dovolena2016“.
 3. Do složky dovolena2016 nahrajte soubory, které si přejete nasdílet. Po nahrání uvidíte na monitoru něco podobného:sharingwithdrive
 4. Nyní máte na výběr ze dvou možností:
  1. bezpečnější metoda -> jestliže mají všichni příjemci google účet, můžete přesně definovat komu soubor zpřístupníte. Na soubor klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte Sdílení. Vyplňte e-mailové adresy všech příjemců a sdílení potvrďte tlačítkem Odeslat. Pomocí tlačítka Odeslat uživatelům oznámení můžete příjemcům zaslat e-mail s informací o nasdílení souboru.
  2. pokud příjemci nemají google účet, je nutné soubory zpřístupnit pod odkazem. V okně Sdílení klepněte na položku Získat odkaz pro sdílení. Použitý odkaz rozešlete příjemcům. Pozor na únik odkazu na veřejnost.
 5. Jakmile mají všichni soubor stažený, můžete jej smazat nebo odebrat sdílení.

 

TIP: Stejně jako soubor můžete sdílet i celé složky. Využijte toho.

Podělte se o informaceShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
3 comments on “Jak poslat velký soubor pomocí Google Disku
 1. Jarka says:

  Dobrý nápad i služba, ale až na to, že mi vždy napíše “litujeme, sdílení není v této chvíli možné. Zkuste to později.” Kdy později?

  • admin says:

   Podivná hláška, pokud opravdu nepomůže pár minut počkat, zkusil bych využít jiný prohlížeč (případně smazat cache toho aktuálního).

   • Jarka says:

    Nakonec jsem to vyřešil přes Google Chrome, kde to funguje bez problémů. V Firefoxu 45.0.2 to nejde ani když vymažu cookies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*