8 důvodů proč používat Google Disk

Dnes si ukážeme výhody, které nabízí použití Google Disku oproti běžně používaným řešením, jako je Microsoft Office.

1. Vaše dokumenty máte neustále při sobě

Tím, že jsou vaše dokumenty/tabulky/… uloženy v cloudovém úložišti na serverech Googlu, odpadá nutnost je přenášet na flash discích a podobných zařízeních. K vašim datům budete mít přístup všude, kde je přístup k internetu. Rychlé, snadné a bezpečné.

 

2. Nativní dostupnost na mobilních zařízeních

Pro Android i iOS naleznete nativní aplikace pro správu dat uložených na vašem Google Disku. Přes tyto aplikace je možné dokumenty nejen prohlížet, ale také upravovat stejně jako na počítači. Na Androidí zařízení je možné přímo z prohlížeče nainstalovat například Google Docs, Google Sheets a Google Slides

 

3. Bezpečnost

Všechna data jsou bezpečně uložena na serverech Googlu. Přenos dat je šifrován protokolem HTTPS. Pro přístup do Disku se dostanete po přihlášení do vašeho Google účtu (gmail). Pro ještě větší bezpečnost je možné použít dvoufázové ověření.

 

4. Snadné ovládací rozhraní

Ovládání všech aplikací Google Disku je velice intuitivní a dá se pochopit během několika minut. Podívejme se však například na běžné textové dokumenty – obecně platí, že text by měl být vzhledově co nejjednodušší. Tedy ne deset fontů na stránku, pestrá barevná škála atp. Jednoduché ovládání Google Disku váš však přímo navede tvořit jednoduché a čtivé dokumenty.

gdocs-panel

 

5. Cena

Disk je dostupný zdarma. Po založení účtu google dostáváte k dispozici 15 GB úložného prostoru s neomezeným počtem vytvořených dokumentů.

 

6. Dokumentace

Pro Google Disk je připravena mohutná oficiální dokumentace. Mimo to je na internetu možné nalézt spousty návodů, videí a tutoriálů, které vám dopomohou dosáhnout vašeho cíle.

Dokumentaci (v angličtině) naleznete na této stránce.

 

7. Rozšiřitelnost

Všechny aplikace jsou rozšiřitelné pomocí scriptů (Apps scripts), ať již vámi vytvořenými nebo komunitními. Díky robustnosti Google API je možné na vaše dokumenty “napojit” vaše aplikace či interní systémy. Díky těmto možnostem tedy není problém například exportovat vaše tabulky do formátu JSON.

 

8. Sdílení

Mezi hlavní přednosti Disku patří bezpochyby možnost sdílení souborů mezi kolegy, kamarády, rodinu. Pro každý dokument, složku či účet můžete definovat režimy sdílení a explicitně tak určit kdo může dokumenty prohlížet a kdo i upravovat. Úpravy může více lidí provádět najednou.

 

 

Ještě stále váháte, zda Google Disk vyzkoušet? Podívejte se na krátké video prezentující možnosti Disku.

Podělte se o informaceShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*